Specifications
| Brand | Pilotix |
| Motor KV | 380KV |
| Power supply | 6-8S |
| Shaft diameter | 6mm |
| Motor size | 5315 |
| Motor type | Brushless |
| Max thrust | 9034,27g |
| Max power | 4257.36W |
| Brand | Pilotix |
| Motor KV | 380KV |
| Power supply | 6-8S |
| Shaft diameter | 6mm |
| Motor size | 5315 |
| Motor type | Brushless |
| Max thrust | 9034,27g |
| Max power | 4257.36W |
Allow the use of cookies from this website on this browser?
We use cookies to provide improved experience on this website. You can learn more about our cookies and how we use them in our Cookie policy.
Allow CookiesAllow only essential cookies